BMU-da əcnəbi tələbələr üçün təlim təşkil olunub
Şəxsi inkişaf və karyera planlaşdırması mövzusuna həsr olunan təlim Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsi, həmçinin Elm və innovasiya şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən Elm və innovasiya şöbəsinin müdiri Elçin Yusubov tədbirin əhəmiyyətli mövzunu əhatə etdiyini bildirib. O, karyera planlaşdırması barədə ətraflı məlumat verib, ölkəmizdə karyera sahəsində olan üstünlüklərə toxunub.
Tədbir Biznesin inkişafı üzrə menecer Nailə Mikayılbəylinin “Şəxsi inkişaf və karyera planlaşdırması” mövzusunda təqdimatı ilə davam edib. Təqdimatda şəxsi inkişaf və karyera planlaşdırmasının hər bir tələbənin gələcək həyatlarında vacib rol oynadığı vurğulanıb. Bildirilib ki, şəxsi inkişafın insanın özünü tanımasını, nöqsanlarını aşkara çıxararaq müəyyən olunan hədəflərə çatmasını qarşısına məqsəd qoyan, eyni zamanda insanı motivasiya edərək məqsədinə yaxınlaşdıran texnikalar və strategiyalar toplusudur.
Şəxsi inkişafın qaydalarından söz açan təlimçi hər gün kitab oxumağın, yeni dil öyrənməyin, məqsədlərini hədəfləməyin və özünə sərmayə qoymağın faydalarını önə çəkib. N.Mikayılbəyli təqdimatında karyera və onun mərhələləri, karyera məqsədlərinin müəyyən edilməsi, karyera irəliləməsində şəxsiyyət tipləri və müasir iş axtarma üsullarına da aydınlıq gətirib.

BEU hosts training for foreign students
The training on personal development and career planning was joinly organized by the Department of International Relations and Project Management and the Department of Science and Innovation.
In his opening speech, the head of the Science and Innovation Department Elchin Yusubov noted that the event covered an important topic. He provided detailed information about career planning and touched upon the advantages in the field of career in our country.
Business Development Manager Naila Mikayilbayli delivered a speech on "Personal Development and Career Planning." The presentation stressed that personal development and career planning played an important role in the future lives of each student. It was emphasized that personal development was a set of techniques and strategies that aimed to help people know themselves, identify their shortcomings and achieve their goals, as well as motivated people to get closer to their goals.
Speaking about the rules of personal development, the trainer highlighted the benefits of reading a book every day, learning a new language, targeting goals and investing in yourself. In his presentation, N. Mikayilbayli also clarified the career and its stages, definition of the career goals, personality types in career advancement and modern methods of job search.