BMU əməkdaşları Erasmus+ proqramı çərçivəsində “Beynəlxalq həftə”də iştirak ediblər
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tədris işləri üzrə prorektoru Həmzağa Orucov, Elmi işlər üzrə prorektoru Elçin Süleymanov və Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin əməkdaşları Erasmus+ proqramı çərçivəsində keçirilən “Beynəlxalq həftə”də iştirak ediblər.
“Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” başlığı altında təşkil olunan tədbirin əsas məqsədi xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin, o cümlədən İngiltərə, İsveç, İspaniya, İtaliya, Türkiyə və Polşa universitetlərində keyfiyyət təminatında mövcud təcrübələrin Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinə qazandırılması olub.
Bakı Biznes Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirə Avropanın 6 qabaqcıl ölkəsindən 7 universitetin mütəxəssisləri, Azərbaycandan isə 33 ali təhsil müəssisəsindən 70-ə yaxın nümayəndə heyəti qatılıb. Toplantıda “Keyfiyyət təminatının ali təhsildə rolu”, “Keyfiyyətin təmin olunmasında özünüqiymətləndirmə fəaliyyətinin mahiyyəti və faydaları”, “Universitetlərdə pofessor-müəllim heyətinin qiymətləndirilməsi”, “Dekanların keyfiyyət təminatında rolu” kimi bir sıra mövzularda təqdimatlar keçirilib.

Baku Engineering University (BEU) Vice-Rector for Educational Affairs Hamzagha Orujov, Vice-Rector for Scientific Affairs Elchin Suleymanov and employees of the Quality Assurance Department have participated in the International Week held within the framework of the Erasmus+ programme.
The main goal of the event, organized under the title "Quality assurance in higher education", was to bring the existing experiences in quality assurance of the universities of foreign countries, including the universities of England, Sweden, Spain, Italy, Turkey and Poland to the higher educational institutions of Azerbaijan.
Specialists from 7 universities from 6 leading European countries, and about 70 delegations from 33 higher education institutions from Azerbaijan participated in the event organized by Baku Business University. At the meeting, presentations were held on a number of topics, including "Role of quality assurance in higher education", "Essence and benefits of self-assessment activities in quality assurance", "Evaluation of academic staff at universities", "Role of deans in quality assurance".