BMU-nun rektoru “Azərbaycan-İsrail” Beynəlxalq Assosiasiyasının prezidenti ilə görüşüb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) rektoru, professor Havar Məmmədov “Azərbaycan-İsrail” (Azİz) Beynəlxalq Assosiasiyasının prezidenti Lev Spivak ilə görüşüb.
Rektor Havar Məmmədov universitetin tarixi, tədris sistemi və zəngin maddi-texniki bazası haqqında qonağa ətraflı məlumat verib. BMU-nun beynəlxalq əlaqələrindən söz açan rektor BMU ilə Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramından ətraflı bəhs edib, həmçinin  xarici universitetlərlə mövcud olan əməkdaşlıqlardan danışıb.
Assosiasiyasının prezidenti Lev Spivak səmimi qəbula görə rektora təşəkkürünü bildirib.
Görüş zamanı BMU ilə İsrail universitetləri arasında əlaqələrin qurulması, professor-müəllim heyəti və tələbə mübadiləsi, ikili diplom proqramları, həmçinin elmi-tədqiqat proqramlarına qoşulma məsələləri ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, yaxın zamanda BMU ilə İsrailin bəzi universitetləri arasında əməkdaşlıq haqqında memorandumun bağlanması nəzərdə tutulur.

BEU Rector meets with President of Azerbaijan-Israel International Association
The Rector of Baku Engineering University, professor Havar Mammadov has met with the President of Azerbaijan-Israel International Association (Aziz) Lev Spivak.
Rector Havar Mammadov informed the guest about the history, educational system and rich material and technical base of the University. Noting BEU international relations, the Rector spoke in-depth about the Dual Degree Program implemented between BEU and INHA University of South Korea, as well as the existing cooperation with foreign universities.
President of the Association Lev Spivak thanked the Rector for the warm welcome.
During the meeting, extensive discussions were held on the establishment of relations between BEU and Israeli universities, exchange of academic staff and students, dual degree programs, as well as joining research programs.
Of note, a memorandum of cooperation between BEU and some Israeli universities is expected to be signed in the near future.