Bakı Mühəndislik Universitetinin rektoru, professor Havar Məmmədov Böyük Britaniyanın “British Council” təşkilatının nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə rektor ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti, o cümlədən universitetin akademik mühiti, tədris prosesinin səmərəli və müasir tələblərə uyğun təşkili, ingilis dilinə üstünlük verən tədris sisteminin mövcudluğu haqda qonaqları məlumatlandırıb.
Təhsilin məzmun və keyfiyyət baxımından təkmilləşdirilməsi, əməkdaşların peşəkarlıq səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində universitetin bir çox qabaqcıl Avropa, Rusiya, Koreya, Türkiyə və s. ölkələrin ali təhsil müəssisələri və beynəlxalq təşkilatlarla qurduğu əlaqələr, bu çərçivədə müxtəlif mübadilə proqramları vasitəsi ilə icra olunan layihələrdən söz açan Havar Məmmədov “British Council” ilə əməkdaşlığın yaradılması və inkişaf etdirilməsini yüksək dəyərləndirib.
Sonra “British Council” təşkilatının Azərbaycan üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva təmsil etdiyi qurumun fəaliyyəti haqda rektora ətraflı məlumat verib. Qeyd edib ki, 1993-cü ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərən və iki ölkə arasında dostluq platforması rolunu oynayan təşkilatın hədəfi təhsil liderləri, yeni tərəfdaşlarla əməkdaşlığın inkişafı, Böyük Britaniyanın müsbət təcrübələrini paylaşmaqla, təhsil sahəsinə töhfə verməkdir. N.Hacıyeva bildirib ki, təşkilatın ölkəmizdəki fəaliyyəti dövründə təhsil sistemində ingilis dilinin tədrisi standartları. təhsil islahatları ilə bağlı reallaşdırdığı layihələrə hər il minlərlə tələbə, müəllim, akademik, tədqiqatçı və s. mütəxəssislər cəlb olunur.
Təşkilatın İmtahanlar üzrə meneceri Nərgiz Əkbərova isə “British Council” tərəfindən icra olunan layihələri diqqətə çatdırıb.
Görüşdə BMU ilə “British Council” arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları ilə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

Rector of Baku Engineering University, Professor Havar Mammadov has met with representatives of the "British Council" organization of Great Britain.
At the meeting, the Rector informed the guests about the activity of the higher educational institution, including the academic environment of the university, the organization of the educational process in accordance with the modern requirements, and the existence of an educational system that prefers the English language.
Speaking about the relations established with the higher education institutions of Europe, Russia, Korea, Turkey and international organizations, as well as the projects implemented through various exchange programs in order to improve the content and quality of education, raise the level of professionalism of employees , Havar Mammadov highly valued the establishment and development of cooperation with the British Council.
Later, Nargiz Hajiyeva, director of the British Council organization for Azerbaijan, gave detailed information to the rector about the activities of the institution she represents. He noted that the goal of the organization, which has been operating in Azerbaijan since 1993 and serves as a platform for friendship between the two countries, is to contribute to the field of education by developing cooperation with educational leaders and new partners, sharing the positive experiences of Great Britain.
Nargiz Akbarova, the Examinations Manager of the organization, drew attention to the projects implemented by the "British Council".
At the meeting, a wide range of ideas were exchanged between BMU and the "British Council" regarding the possibilities of future cooperation.