BMU-da Almaniyada təhsillə bağlı məlumat günü keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün Almaniya təhsili və bu ölkənin universitetlərinə qəbulla bağlı məlumat günü keçirilib.
“Edu-support Xaricdə təhsil və Alman dili üzrə ixtisaslaşmış mərkəz”inin xaricdə təhsil üzrə mütəxəssisi İsmayıl Qədimli Almaniyada təhsil barədə təqdimatla çıxış edib. Bildirib ki, Almaniya universitetlərində tibb təhsili ilə yanaşı, iqtisadiyyat, biznes və bəzi mühəndislik ixtisasları üzrə təhsil mövcuddur.
Almaniya təhsilinin üstünlüklərindən danışan  İ.Qədimli qeyd edib ki, tələbələr ingilis və alman dillərində ödənişsiz təhsil ala bilərlər. O, çıxışında müraciət zamanı tələb olunan sənədlər, tələbə vizası, yataqxana, təqaüd sistemi və digər istiqamətlər üzrə zəruri informasiyaları tələbələrin diqqətinə çatdırıb.

BEU hosts information day on education in Germany
Baku Engineering University (BEU) has hosted an information day for students on German education and admission to universities in Germany.
Ismail Gadimli, study abroad specialist at the “Edu-support Center for Study Abroad and the German Language”, made a presentation on education in Germany. He said that in addition to medical education, German universities had education in economics, business and some engineering specialties.
Speaking about the advantages of German education, I. Gadimli noted that students could study for free in English and German. In his speech, he provided the students with the necessary information on the documents required during the application, student visa, dormitory, scholarship system and other areas.