Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşı “Erasmus+ KA1” mübadilə proqramı çərçivəsində İtaliyanın Turin Politexnik Universitetində təşkil olunan “Beynəlxalq həftə” adı altında təlimdə iştirak edib.
BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Qəhrəmanlının qatıldığı təlim ali təhsilin beynəlmiləlləşdirilməsində iştirakçıların səriştələrinin artırılması məqsədi daşıyıb.
Tədbirdə nümayəndələr PoliTo STUDI Departamentinin müxtəlif bölmələrinin rəhbərlik etdiyi “Erasmus+” interaktiv seminarlarında iştirak edib, seçilmiş mövzular üzrə təcrübə mübadiləsi aparıblar. Bununla yanaşı, PoliTo Davamlılıq (Sustainability) Bölməsi tərəfindən davamlılıq siyasəti təqdim olunub, kampusun davamlılıq təcrübələri ilə bağlı tur gerçəkləşdirilib.
Təlimdə Azərbaycanla yanaşı, 10 ölkə, o cümlədən Albaniya, Kanada, Kolumbiya, İsrail, Yaponiya, Livan, Malayziya, Cənubi Afrika Respublikası, Özbəkistandan olan nümayəndələr iştirak edib.

An employee of Baku Engineering University (BEU) has participated in the training "International Week" organized at Turin Polytechnic University of Italy within the framework of the "Erasmus+ KA1" exchange program.
The training attended by Narmin Gahramanli, an employee of BEU International Relations and Project Management Department, was aimed at increasing the participants' competencies in the internationalization of higher education.
At the event, representatives participated in "Erasmus+" interactive seminars led by various departments of PoliTo STUDI Department and exchanged experience on selected topics. Moreover, PoliTo's Sustainability Department presented a sustainability policy, and conducted a tour of campus sustainability practices.
In addition to Azerbaijan, representatives from 10 countries, including Albania, Canada, Colombia, Israel, Japan, Lebanon, Malaysia, the Republic of South Africa, and Uzbekistan participated in the training.