Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin təşkilatçılığı ilə Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində Almaniyanın Shmalkalden Tətbiqi Elmlər Universitetinin İqtisadiyyat fakültəsinin professoru Jürgen Gemeinhardt ilə görüş keçirilib.
Universitetin Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Manafəddin Namazov qonağı universitetdə görməkdən məmnunluğunu bildirib.
Görüşdə əməkdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.
Sonra almaniyalı professor Mühasibat uçotu və audit kafedrasında tələbələrlə görüşüb və təmsil etdiyi universitet barədə təqdimatla çıxış edib.
Tədbirdə tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonda BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərova qonağı universitetin Texnoparkı, Kompüter və İKT laboratoriyalarının fəaliyyəti ilə yaxından tanış edib.

German professor visits BEU as part of Erasmus + KA1 exchange programme
International Relations and Project Management Department of Baku Engineering University (BEU) has organized the meeting with Jürgen Gemeinhardt, Professor of the Faculty of Economics of Schmalkalden University of Applied Sciences in Germany as part of Erasmus + KA1 exchange programme.
Vice-Rector for International Relations, assoc.prof. Manafaddin Namazov expressed his pleasure to see the guest at the University.
The cooperation issues were discussed at the meeting.
Later, The German professor met with students of the Department of Accounting and Auditing and delivered a presentation about the University he represented.
The questions of the students were answered at the event.
At the end, Narmin Alakbarova, an employee of BEU International Relations and Project Management Department, acquainted the guest with the activity of BEU Technopark, Computer and ICT laboratories.