Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin təşkilatçılığı ilə Türkiyənin “Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”nin şagirdləri BMU-da olublar.
BMU-nun Mühəndislik fakültəsinin dekanı, dosent Hüseyn Mirzəyev universitet, onun maddi-texniki bazası və mövcud olan laboratoriyalar barədə şagirdlərə geniş məlumat verib.
Sonra şagirdlər BMU-nun Texnoparkı, kitabxanası, İKT mərkəzi, Kimya, Biologiya, Fizika, Mexanika və digər tədris laboratoriyaları ilə yaxından tanış olublar. Onlar laboratoriyalarda elmi təcrübələri izləyiblər.
BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əcnəbi tələbələr iş üzrə mütəxəssisi Nərmin Qəhrəmanlı ali təhsil ocağına qəbulla bağlı zəruri informasiyaları iştirakçıların nəzərinə çatdırıb.
Gəzinti zamanı qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, şagirdlər 2021-ci ildə Türkiyənin yeganə aviasiya, kosmos və texnologiya festivalı olan “TEKNOFEST”-in qalib komandasının üzvləridirlər. Onlar bakalavr təhsillərini Azərbaycanda Kompüter mühəndisliyi və İnformasiya texnologiyaları ixtisasları üzrə almaq niyyətindədirlər.

Turkish students get acquainted with BEU
Students of “Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” have visited BEU under the organization of the International Relations and Project Management Department of Baku Engineering University (BEU).
Dean of the Engineering Faculty of BEU, Associate Professor Huseyn Mirzayev informed the students about the University, its material and technical base and existing laboratories.
Later, the students got acquainted with the Technopark, library, ICT center, Chemistry, Biology, Physics, Mechanics and other educational laboratories of BEU. They followed scientific experiments in laboratories.
Narmin Gahramanli, international student affairs specialist at International Relations and Project Management Department of BEU, provided the participants with the necessary information on admission to the University.
During the walk, the questions of the guests were answered.
It should be noted that the students are members of the winning team of “TEKNOFEST”, the only aviation, space and technology festival of Turkey in 2021. They intend to receive a bachelor's degree in Computer Engineering and Information Technology Departments in Azerbaijan.