“Erasmus+KA1” mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Akdeniz Universitetinin nümayəndəsi Gürcü Leyla Kaya Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) səfərdədir.
Universitetin Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutan səfərdə qonaqla bır sıra görüşlər keçirilib.
BMU-nun rektoru, professor Havar Məmmədovla keçirilən görüşdə universitetlər arasında əməkdaşlıq və əlaqələrin qurulmasının mümkün yolları müzakirə edilib.
Sonra BMU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektorluğun əməkdaşları, Logistika və nəqliyyat texnologiyaları kafedrası ilə görüşlər təşkil olunub. Görüşlərdə BMU-da yaradılan təhsil mühiti və təhsil proqramları haqqında ətraflı məlumat verilib.
Bir həftəlik təlim xarakterli səfər çərçivəsində Gürcü Leyla Kaya BMU-nun tədris binaları, Texnoparkı ilə də yaxından tanış olub.

Within the framework of the "Erasmus+KA1" exchange program, the representative of Akdeniz University of Türkiye Gürcü Leyla Kaya is on a visit to Baku Engineering University (BEU).
A number of meetings were held with the guest during the visit organized by the University's Department of International Relations and Project Management.
At the meeting held with the Rector of BEU, professor Havar Mammadov, possible ways of establishing cooperation and relations between universities were discussed.
Later, meetings were organized with the employees of the Vice-Rectorate for International Relations of BEU, the Department of Logistics and Transport Technologies. At the meetings, detailed information was given about the educational environment and educational programs at BEU.
Gürcü Leyla Kaya got acquainted with BEU educational buildings and Technopark during the one-week educational visit.