Türkiyənin Akdeniz Universitetinin nümayəndəsi BMU-da səfərdədir
Türkiyənin Akdeniz Universitetinin Dənizçilik-Liman İdarəetmə Bölməsi və Peşə Məktəbinin əməkdaşı Mehlika Arısoy “Erasmus+KA1” mübadilə proqramı çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) səfərdədir.
Universitetin Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutan səfər çərçivəsində bır sıra görüşlər keçirilib.
BMU-nun Logistika və nəqliyyat texnologiyaları kafedrasının müəllim-professor heyəti ilə görüşdə əməkdaşlıq və əlaqələrin qurulmasının mümkün yolları müzakirə edilib. Qonağa BMU-da yaradılan təhsil mühiti və təhsil proqramları haqqında ətraflı məlumat verilib.
Bir həftəlik səfər proqramına uyğun olaraq Mehlika Arısoy tələbələr qarşısında mühazirə ilə çıxış edib.
BMU-nun tədris binaları, Texnoparkı ilə də yaxından tanış olan qonaq həmçinin, Abşeron Logistika Mərkəzini ziyarət edib, infrasturuktur və iş prosesi ilə yaxından tanış olub.

Mehlika Arısoy, an employee of Akdeniz University of Maritime-Port Management Department and Vocational School, is on a visit to Baku Engineering University (BEU) as part of the "Erasmus+KA1" exchange program.
A number of meetings were held within the framework of the visit organized by the University's Department of International Relations and Project Management.
Possible ways of establishing cooperation and relations were discussed at the meeting with the teaching staff of the Department of Logistics and Transport Technologies of BEU. The guest was given detailed information about the educational environment and educational programs created at BEU.
Mehlika Arısoy delivered a lecture to the students in accordance with the one-week trip program.
The guest, who got acquainted with BEU educational buildings and Technopark, also visited the Absheron Logistics Center and got acquainted with its infrastructure and work process.