BMU-da təhsil alan əcnəbi tələbələr üçün maarifləndirici seminar keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) təhsil alan əcnəbi tələbələr üçün “Fövqəladə hallarda davranış qaydaları” mövzusunda maarifləndirici seminar təşkil edilib.
Seminarda tələbələrə təbii və texnogen mənşəli olmaqla iki qrupa ayrılan fövqəladə hadisələr barədə ətraflı məlumat verilib.
Belə ki, tələbələrə yanğın, zəlzələ, dəm qazı zəhərlənməsi və başqa bu kimi hallarda təhlükəsizlik qaydaları geniş izah edilib. Tədbirdə fövqəladə hadisələr zamanı istifadə məqsədi daşıyan hazırlıq çantasının önəmi xüsusi vurğulanıb və çantanın içərisində yer alması vacib olan zəruri ehtiyac vasitələrinin adları açıqlanıb. Həmçinin ilkin yardım zamanı yerinə yetirilməli olan təxirəsalınmaz tədbirlər diqqətə çatdırılıb. Yanğın balonundan istifadə və əleyhqazların geyinilməsi qaydaları ilə də tanış olan tələbələr onları praktiki şəkildə tətbiq ediblər.

Educational seminar held for foreign students of BEU
An educational seminar on "Rules of conduct in emergency situations" has been organized for foreign students studying at Baku Engineering University (BEU).
In the seminar, students were given detailed information about emergencies, which were divided into two groups: natural and man-made.
Thus, the safety rules in cases of fire, earthquake, carbon monoxide poisoning and other similar situations were explained to the students. At the event, the importance of the preparedness bag intended for use during emergencies was specially emphasized and the names of the necessary tools that must be included in the bag were announced. Urgent measures to be taken during first aid were also highlighted. The students, who were familiar with the rules of using a fire balloon and wearing gas masks, applied them in a practical way.