BMU kollektivi ITACA layihəsi çərçivəsində keçirilən görüşdə iştirak ediblər
23-27 may tarixlərində Azərbaycanın da 4 universitetinin təmsil olunduğu “Azərbaycanda Fövqəladə Ekoloji Hallar üzrə diplomdan sonrakı 3-cü tsikl yüksək kurslara dəstək üçün İnnovativ Tədris Mərkəzi (ITACA) layihəsi” əsasında Danimarkanın Aalborq Universiteti və İspaniyanın Granada Universitetlərində görüşlər keçirilmişdir.
Görüşdə Bakı Mühəndislik Universitetinin kollektivi fəal iştirak etmişdir. Aalborq universitetində əsasən layihə əsaslı öyrənmə və bunun tədris prosesində tətbiqi ilə bağlı müzakirələr aparıldı. Granada Universitetində isə BANM-da qurulmuş Təlim Mərkəzində kurs keçəcək tələbələrin seçim prosesi və tədris olunacaq mövzular müəyyən olundu.
Görüşdə bir sıra əsas məsələlər müzakirə olundu və qərarlar qəbul edildi.
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən və İtaliyanın Roma Sapienza Universitetinin rəhbərliyi ilə icra olunan “ITACA” Erasmus+ KA2 layihəsi haqqında daha ətraflı məlumatı www.itacaproject.eu linkindən əldə etmək mümkündür.

BEU staff participated in the meeting held within the framework of the ITACA project
On May 23-27, meetings were held at Denmark's Aalborg University and Spain's Granada University on the basis of the "Innovative Training Centre to support a postgraduate 3rd cycle Advanced Course to face Environmental Emergency in Azerbaijan (ITACA) project" in which 4 universities of Azerbaijan were represented.
The staff of Baku Engineering University actively participated in the meeting. At Aalborg University, the discussions were mainly about project-based learning and its application in the teaching process. At the University of Granada, the selection process of the students who will take the course at the Training Center established at BHOS and the topics to be taught were determined.
A number of key issues were discussed and decisions were made at the meeting.
More detailed information about the "ITACA" Erasmus+ KA2 project, funded by the European Union and implemented by the Italian Sapienza University of Rome, can be obtained from the link www.itacaproject.eu.